Bir cismin veya nesnenin görünüm biçimleri onun değerini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. En kötü ürünleri kaliteli bir sunumla birinci sınıf ürüne dönüştürebilir ya da bunun tam tersini en değerli mal varlığınızı kötü bir biçimde sunarak yapabilirsiniz. Bunun önemini çok iyi bilen pazarlamacılar da bu alanda yaptıkları çalışmalar neticesinde tanıtım ne kadar ayrıntılı karelerle yapılırsa o kadar dikkat çekip başarı sağladığını gördüler.

Bunu neticesinde de ortaya havadan video çekimi ile pazarlamaya yeni bir boyut kazandıran bir sistem çıktı. Drone adı verilen aygıtlarla yapılan bu işlem, sizin el kameraları ile tek açıdan çekebildiğiniz fotoğrafların aksine müşterinizin aklındaki pek çok soruya cevap verebilir nitelikte.

Emlak sektöründe detayın oldukça önemli bir kavramdır. İnsanlar sahip olmak istedikleri taşınmazı her yönüyle incelemek, planlarını buna göre yapmak istiyorlar. Bu nedenle mümkün olduğunca çok fotoğraf çekimi emlakçıların en çok önem verdiği işlemlerden biridir. Taşınmazın sunumu yapılırken bu fotoğrafların etkisinin ne denli çok olduğunu biliyorlar. Peki cep telefonu ile sınırlı açıdan çekilen bir fotoğraf ne kadar etkileyici olabilir?  

Bunun bir yetersizlik olduğu aşikar. Ancak bu durumun üstesinden havadan video çekimi yaptırarak  gelebilirsiniz. Bu sayede taşınmazın değerine değer katabilir, pazarlama yaparken karşınızdakini etkileme şansınızı çok daha fazla ölçüde arttırabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara bu sistemi deneyerek etkisi hemen fark edebilirsiniz.

Fotoğraf ve video insanların hislerini, düşüncelerini paylaşmada başkalarına kendini ifade etmede temel araçlardan bazılarıdır. Eğer doğru açı ve profili yakalayacak olursanız karşınızdakine ulaşmanız bir hayli kolaylaşacaktır. Kişisel kameralar özellikle cep telefonu kameralarının gelişmesi ile birlike herkes fotoğraf çekmeye ve bunları arkadaş çevreleri ile paylaşmaya çalışıyor. Ancak kaliteli bir kamera en iyi fotoğraf için yeterli değildir. Doğru açı, ışık gibi pek çok etmen de işin içine giriyor. Bu noktada yardımınıza havadan video çekme yöntemi giriyor. Drone denen hava araçlarının yardımı ile kullanılan bu yöntem, size farklı açılardan pek çok fotoğraf ile birlikte en ufak detayların dahi yer aldığı bir de video sunuyor.